top of page

Aktualności projektowe

Nauczyciele ZSCKR w Mokrzeszowie, jak co roku nie tylko odpoczywają, ale i doskonalą swój warsztat pracy. W tym roku postanowili zaktualizować swoją wiedzę podnosząc kompetencje językowe oraz ICT.

Szkolenia były możliwe dzięki akredytacji Erasmus+, którą szkoła posiada.

Projekt nr 2021-1-PL-SCH - 000006685 współfinansowany  jest przez Unię Europejską

Szkolenie ICT w Turcji

Wakacyjne doskonalenie

Nauczyciele ZSCKR w Mokrzeszowie, jak co roku nie tylko odpoczywają, ale i doskonalą swój warsztat pracy. W tym roku postanowili zaktualizować swoją wiedzę w branży ICT.

Szkolenia były możliwe dzięki  akredytacji Erasmus +, którą szkoła posiada. Projekt nr 2021-1-PL-SCH - 000006685 współfinansowany  jest przez Unię Europejską

Celem projektu  jest rozwinięcie kluczowych kompetencji nauczycieli, doskonalenie warsztatu ich pracy, a tym samym podniesienie jakości pracy szkoły.

W  lipcu w szkoleniu w Turcji  w Antaly„ Empowerment in ICT Skills – Making use of Technology Tools” uczestniczył Krzysztof Hodel, natomiast w sierpniu w szkoleniu na Krecie „ICT Inclusive Education- towards a digital and inclusive pedagogy” uczestniczyły nauczyciele j. obcego Pani Karolina Czaplińska i p. Dorota Koczut.

Szkolenia były prowadzone w języku angielskim co dawało uczestnikom możliwość rozwinięcia swoich kompetencji językowych, zapoznania się nie tylko z językiem obcym na poziomie komunikatywnym (przywitanie, zapoznanie się) ale także z zaawansowanym słownictwem informatycznym, używanym przy narzędziach ICT. Oba kursy trwały 5 dni  i uczestnicy podczas warsztatów szkoleniowych każdego dnia zapoznawali się z aplikacjami i narzędziami z zakresu ICT i TIK pomocnymi w ich pracy. Takimi jak :Canva- program przy pomocy, którego można wykonywać prezentacje multimedialne; Webnode, Blogger- narzędzia do tworzenia stron internetowych oraz blogów internetowych, Camtasia - program pomocny w tworzeniu filmików edukacyjnych z możliwością montażu dowolnych scen oraz do edycji i nagrywania dźwięku; Quizzis, LeraningApps, Kahoot, Mentimeter- aplikacje pomocne w tworzeniu quizów, interaktywnych zadań; GetAvatars, BeFunky- aplikacje do tworzenia avatarów; StoryBird- pomocny w tworzeniu interaktywnych lekcji.

Podczas szkoleń nie zabrakło również czasu na poznanie nowych osób,  wymianę doświadczeń i dobrych praktyk z innymi uczestnikami szkolenia.

Po zajęciach uczestnicy szkoleń wzięli udział w zajęciach kulturowych, podczas których uczestnicy mobilności mogli poznać kulturę państw mobilności , historię i obyczaje, a także lokalną kuchnię.

Szkolenia, kursy i przygoda ….

 

W październiku kolejni nauczyciele szkolili się w ramach realizowanego projektu  nr 2021-1-PL01-SCH-000006685 współfinansowanego z Unii Europejskiej.

 

3 października Pan Ryszard Skotnicki rozpoczął kurs „CLIL: Language as tool for innovation and effectiveness in teaching” na Krecie zorganizowany przez partnera OLOKLIROSI SINGLE MEMBER P.C Kurs obejmował zajęcia z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego, a także był okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów.

 

Kurs był niezwykle cennym doświadczeniem wzbogacającym wiedzę i umiejętności nauczyciela oraz pozwalającym spojrzeć z innej perspektywy na metodykę nauczania przedmiotu. Głównym założeniem kursu było podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli oraz zapoznanie ich z metodami i formami nauczania języka z wykorzystaniem CLIL oraz nowoczesnych technologii informacyjnych. Zajęcia miały na celu doskonalenie umiejętności wykorzystania metodyki CLIL na zajeciach z języka angielskiego oraz wcielenie elementów języka do nauczania innych przedmiotów objętych podstawą programową.

Pani Natalia Kinast od 10 października wzięła udział w kursie języka angielskiego na Malcie. Kurs realizowała szkoła językowa EC Malta English School. Celem kursu było wykształcenie u uczestników kompetencji językowych i komunikacji umożliwiającej porozumiewanie się w języku angielskim w typowych sytuacjach życiowych (umiejętność rozumienia wypowiedzi rozmówcy, samodzielne formułowanie wypowiedzi w mowie i w piśmie). Uczestnicy w ramach zajęć dydaktycznych szkolili umiejętności językowe, gramatykę, ale szczególnie intensywnie rozwijali umiejętności komunikacji zarówno podczas zajęć jak również podczas bardzo intensywnego programu kulturowego.

Nauczyciele wrócili z kursów z głowami pełnymi nowych pomysłów na prowadzenie lekcji, motywowanie uczniów do pracy, a także własny rozwój zawodowy.


Szkolenia w międzynarodowym zespole umożliwiły nawiązanie nowych kontaktów, niezbędnych w realizowaniu nowych projektów, wymianę doświadczeń, nabycie nowych umiejętności z wykorzystaniem technik ICT, a co najważniejsze - promocję szkoły na rynku międzynarodowym.

bottom of page